ReportážeU-16

Přestřelka s Teplicemi

U16 porazila Teplice 7:4

V 17. kole České ligy dorostu U17 skupiny B změřili svěřenci trenéra Jakuba Hovorky síly s Teplicemi. Utkání nabídlo divákům spoustu gólů, kdy už o poločase svítilo na výsledkové tabuli skóre 4:3 pro Spartu. Hráči v rudých dresech přidali ve druhé půli další tři branky a porazili o rok starší hráče Teplic 7:4.
Již od úvodních minut se obě mužstva prezentovala ryze ofenzivním stylem. Hra se přelévala z jedné strany na druhou ve vysokém tempu. Střelecký účet otevřela již v 5. minutě Sparta, kdy se prosadil Štěpán – 1:0.
O sedm minut později šli domácí do dvoubrankového vedení zásluhou Hodouše – 2:0. Teplice však dokázali rychle odpovědět gólem Cohly po čtvrt hodině hry – 2:1. Brankáři v neděli neměli svůj den, protože ve 20. minutě lovil Četverik míč ze sítě již potřetí, když ho propálil sparťan Walter – 3:1.
Teplická ofenziva odpověděla dvěma zásahy Kočky, a tak bylo šest minut před poločasem srovnáno – 3:3. Poslední slovo v první půli si však vzal Lehocký a upravil krátce před přestávkou na – 4:3.
Trenér Jakub Hovorka nesáhl o pauze k žádnému střídání a diváci přivítali totožnou sparťanskou jedenáctku. Druhých čtyřicet pět minut nabídlo čtyři gólové momenty, z nichž tři sparťanské. Po hodině hry vsítil svůj druhý gól v zápase Hodouš a zajistil Spartě opět náskok o dvě branky – 5:3.
Za Severočechy kontroval o šest minut později Procházka – 5:4. Závěr klání si však Sparta pohlídala a ještě dvakrát rozvlnila síť za zády Četverika. V 76. minutě propálil gólmana Teplic záložník Michl – 6:4. Sparťanský brankostroj se nakonec zastavil v deset minut před závěrečným hvizdem, kdy svůj druhý gól v zápase připsal Štěpán, a Sparta porazila Teplice 7:4.
„Šlo o velmi náročný zápas. Hráči pracovali na doraz a zaslouženě jsme Teplicím vrátili podzimní porážku. Velice si cením výhry a předvedeného výkonu,“ okomentoval souboj trenér Hovorka.
V příštím kole přivítá U16 na Strahově Pardubice, a to ve středu 20. března od 11:00.
AC Sparta Praha U16 – FK Teplice U16 7:4 (4:3)
Branky: 5. a 80. Štěpán, 12. a 61. Hodouš, 20. Walter, 44. Lehocký, 76. Michl – 15. Cohla, 22. a 39. Kočka, 66. Procházka. Rozhodčí: Lafek – Hrivík, Stránský. Počet diváků: 60 diváků.
Sparta: Ulrich – Hodouš, Škoda, Konopásek, Vydra, Razetto (62. Kaštánek), Štěpán, Lehocký (80. Gornický), Stárek, Walter (71. Michl), Nguyen (62. Zábranský).
Teplice: Četverik – Köstl (66. Havel), Kočka, Leder (59. Vachoušek), Cohla, Procházka (83. Brezovský), Klepáček, Dubnický, Čermuš (46. Kozák), Kovalčík, Hadinec.