ReportážeMuži A

Prohra se Slováckem

Sparta poprvé v ročníku ztratila na Letné ligový zápas

Sparta má za sebou poslední domácí zápas této sezony, když vyzvala čtvrtý tým ligy Slovácko. Ačkoliv po prvním poločase vedla, hostům se podařilo utkání otočit. Poslední utkání na Letné odehrál kapitán Sparty Bořek Dočkal, který po sezoně ukončí kariéru.
Trenér Sparty Michal Horňák, který nahradil na střídačce Pavla Vrbu, poslal do ligového zápasu od úvodních minut vůbec poprvé Patrika Vydru a Martina Suchomela. Dále pak do zahajovací jedenáctky nasadil Filipa Součka nebo Martina Minčeva.
Po 10 minutách hry přišla první možnost Sparty. Po centru z pravé strany hlavičkoval na malém vápně Minčev, jeho pokus ale skončil mimo tři tyče.
Ve 30. minutě byl ve vápně faulován Dočkal a sudí ukázal na penaltu. Míč si vzal Dávid Hancko a poslal gólmana doleva, balon doprava a vedeme!
O čtyři minuty později pálil Højer a jeho střela skončila rohovým kopem.
Ve 43. minutě Vecheta z hranice vápna křížnou střelou minul pravou tyč.
V nastavení si Haraslín ve vápně zpracoval přihrávku, zbavil se obránce a vypálil. Jeho křížný pokus těsně minul pravou tyč.
Po poločase tak Sparta vedla o gól.
Deset minut po přestávce se Holzer dostal do vápna a vypálil nechytatelnou ránu pod břevno.
Po hodině hry odcházel za potlesku tribun ze hřiště kapitán Sparty Bořek Dočkal, kterého nahradil Adam Hložek.
Krátce poté Minčev vypálil z hranice vápna a bohužel přestřelil zařízení.
Sparta pokračovala v aktivitě. Pešek centroval z pravé strany a ve vápně hlavičkoval Minčev. Bohužel mířil nad bránu.
Dvacet minut před koncem se po rohovém kopu nejvýš pověsil Adam Hložek. Bohužel nemířil do prostoru branky.
Hned poté přišla příležitost na druhé straně a zaskvěl se Milan Heča! Těsně před ním hlavičkoval Vecheta, ale gólman Sparty jeho pokus vyrazil.
V 78. minutě předvedl další výborný zákrok Heča, když vykopl střelu Havlíka z malého vápna.
Poté už ale bohužel šli hosté do vedení, když se deset minut před koncem prosadil právě Havlík, který napálil balon z hranice vápna.
V 90. minutě mohl porážku odvrátit Hložek, který napřáhl z dálky. Jenže těsně minul levou tyč.
Sparta tak v posledním domácím utkání sezony poprvé v lize na Letné prohrála.
V Tipsport tombole 50:50 si výherce odnesl 13 100 Kč. Stejná částka putuje na konto Nadačního fondu ACS.
1 / 122
AC Sparta Praha – 1.FC Slovácko 1:2 (1:0)
Góly: 30. Hancko (pen.) – 55. Holzer, 81. Havlík. ŽK: Højer – Šimko, Vecheta. Rozhodčí: Křepský – Pečenka, Machač. Diváci: 7093.
Sparta: Heča – Suchomel, Vydra, Hancko (46. Vitík), Højer – Pešek (66. Ryneš), Souček, Karabec, Dočkal (60. Hložek), Haraslín (56. Čvančara) – Minčev (82. Sáček).
Slovácko: Borek – Tomič, Šimko (46. Daníček), Kadlec, Kalabiška – Jurečka (54. Juroška), Ljovin, Havlík, Kohút (54. Sadílek), Holzer (83. Divíšek) – Vecheta (73. Cicilia).