Remíza na úvod

Domácí utkání s Viking FK skončilo bez branek.

Před vyprodanou Letnou vstoupil náš A-tým do prvního soutěžního zápasu nové sezony. V úvodním utkání druhého předkola Konferenční ligy remizoval s norským Viking FK 0:0.
Od prvních okamžiků diktovalo tempo hry domácí mužstvo, které nastoupilo ve složení: Holec – Mejdr, Zelený, Hancko, Wiesner – Pešek, Sadílek, Fortelný, Karabec, Haraslín – Kuchta. Soutěžní premiéru v rudém dresu zažila hned čtveřice sparťanů. Kapitánskou pásku místo zraněného Ladislava Krejčího navlékl stoper Dávid Hancko.
Ve 12. munutě vyboxoval brankář Gunnarsson po centru z levé strany míč pouze k Lukáši Haraslínovi. Jeho následnou pumelici vykopával obránce norského týmu z brankové čáry. Zhruba v polovině prvního poločasu se ke střele odhodlal Jan Fortelný, jeho pokus zpoza vápna však skončil nad břevnem soupeřovy brány.
Po necelé půlhodině vletěl do vápna další zajímavý centr, tentokrát od dnešního kapitána Hancka. Jakub Pešek však v zajímavé pozici minul. Hned vzápětí se blýskl opět Hancko. Po rohovém kopu se dostal k odraženému míči a jeho následná střela jen těsně minula odkrytou bránu. Soupeř se snažil hrozit po rychlých protiútocích, žádný ale nedokázal přetavit v ohrožení brány Dominika Holce. Čím blíže byl konec prvního poločasu, tím sílil i sparťanský tlak. Po střelách Fortelného a Kuchty, hlavičkoval po rohovém kopu Wiesner, brankář Gunnarsson ovšem znovu ukázal své rychle reflexy.
Druhý poločas se nesl v podobném duchu jako ten první. Nic se nezměnilo ani v 58. minutě, kdy byl ve vápně soupeře sražen Tomáš Wiesner. Tento incident však litevský rozhodčí nevyhodnotil jako penaltový a hráči s osmadvacítkou na zádech udělil žlutou kartu. Po hodině hry sáhl trenér Brian Priske k první změně, Lukáše Haraslína nahradil vytáhlý útočník Tomáš Čvančara. Postupem času vyztužili sparťanskou ofenzivu i Daněk se Sáčkem, kteří nahradili Karabce s Fortelným.
Čtvrt hodiny před závěrečným hvizdem hlavičkoval Tomáš Čvančara po centru Jana Mejdra, ani pokus sparťanské sedmičky však síť nerozvlnil. Peška na závěrečnou desetiminutovku nahradil bulharský křídelník či útočník Minchev, ani on ale nedokázal jednu z mnoha sparťanských šancí proměnit ve vítězný gól a zápas tak skončil bezbrankovou remízou 0:0.
1 / 106
AC Sparta Praha – Viking FK 0:0
ŽK: 59. Wiesner, 65. Fortelný, 90+4. Čvančara – 54. Bjørshol, 63. Kabran, 80. Pattynama, 89. Gunnarsson. Rozhodčí: Lukjančukas – Kazlauskas, Mirauskas (všichni Litva). Diváci: 12 667.
Sestava Sparty: Holec – Mejdr, Zelený, Hancko, Wiesner – Pešek (77. Minčev), Sadílek, Fortelný (72. Sáček), Karabec (72. Daněk), Haraslín (64. Čvančara) – Kuchta.
Sestava Vikingu: Gunnarsson – Bjørshol, Brekalo, Vevatne – Kabran, Friðjónsson, Solbakken, De Lanlay, Pattynama (87. Sandberg) – Karlsbakk (77. Vikstøl), Tripić (60. Løkberg).