Reportáže

S Bohemians nerozhodně

A-tým remizoval s klokany 1:1

5. ligové kolo přineslo střetnutí dvou pražských rivalů. Klokani rychle vedli, po pauze však vyrovnal Tomáš Čvančara. Sparta si v průběhu druhého poločasu vytvořila celou řadu příležitostí, žádnou ale nepřetavila v rozhodující branku a, musí se tak spokojit pouze s bodem za remízu 1:1.
Před zaplněnou Letnou vyběhli sparťané k utkání proti vršovickým Bohemians. V základní sestavě nahradila zraněného Jakuba Peška poslední letní posila Jakub Jankto, na hrotu zase dostal šanci Tomáš Čvančara, kterému se náramně vyvedlo utkání v Mladé Boleslavi. Od prvních minut jsme nastoupili v tomto složení: Holec – Mejdr, Sørensen, Zelený, Højer – Sadílek, Pavelka – Karabec, Daněk, Jankto – Čvančara.
Úvod utkání byl z obou stran poněkud opatrný. Vše se změnilo v 10. minutě, kdy se z nenápadné akce na pravém křídle dostal ke střele Petr Hronek a klokani z ničeho nic vedli. Po pohledné souhře ve 20. minutě centroval do vápna Sadílek, Janktův volej skončil pouze ve Valešových rukavicích. Vzápětí se po Čvančarově přihrávce hezky uvolnil Jan Mejdr, jeho střílený centr však těsně minul nabíhající spoluhráče.
Dvacet minut před koncem poločasu opět zahrozili vršovičtí. Nebezpečnou Beranovu střelu nejprve Holec vyrazil, poté před dalším protihráčem na poslední chvíli odkopl, ovšem pouze ke Kovaříkovi. Jeho následnou pumelici zvládl sparťanský brankář ještě konečky prstů vyškrábnout na břevno. Dvě minuty před koncem první půle mnoho nechybělo. Po krásné kombinace na ose Karabec-Čvančara-Daněk napálil poslední jmenovaný tyč. Do kabin se tak šlo za nepříznivého stavu 0:1.
Sparťané vstoupili do druhých pětačtyřiceti minut velmi aktivně a zasypávali soupeřovu branku jedním nebezpečným centrem za druhým. V 52. minutě se Daňkova střela zpoza vápna odrazila k Tomáši Čvančarovi, který tváří v tvář brankáři Valešovi nezaváhal a srovnal na 1:1. Radost fanoušků náhle opadla, jelikož kulhajícího Karabce musel na hřišti nahradit Lukáš Juliš. Ten si vzápětí po sklepnutí Čvančary šikovně píchnul míč kolem obránce, brankář ovšem stihl včas vyběhnout.
Čtvrt hodiny před koncem řádné hrací doby sáhl Brian Priske k dalšímu střídání, Sadílka s Janktem nahradili Minčev se Sáčkem. Právě druhý jmenovaný dravě vlétl do vápna a po jeho souboji s obráncem se letenské ochozy dožadovaly odpískání penalty, rozhodčí Orel ovšem zůstal klidný. Do závěrečné desetiminutovky vstoupili sparťané s Janem Fortelným, který vystřídal Kryštofa Daňka, a dále stupňovali svůj tlak. Další branku však domácí už nepřidali a berou tak pouze bod za remízu 1:1.
1 / 80
AC Sparta Praha – Bohemians Praha 1905: 1:1 (0:1)
Branky: 52. Čvančara – 10. Hronek (Puškáč).
Žluté karty: 29. Sørensen – 82. Hála.
Sestava Sparty: Holec – Mejdr, Sørensen, Zelený, Højer – Sadílek (74. Sáček), Pavelka – Karabec (56. Juliš), Daněk (83. Fortelný), Jankto (74. Minčev) – Čvančara.
Sestava Bohemians: Valeš – Křapka, Hůlka, Köstl – M. Dostál, Jindřišek, Jánoš (57. Petrák), Kovařík (70. Dan. Krch) – Hronek (81. Koubek), Puškáč (71. Hála), Beran (57. Mužík).
Rozhodčí: P. Orel - J. Kubr, J. Kříž (J. Všetečka) | VAR: P. Franěk | AVAR: L. Ratajová.