RozhovoryŽeny A

Šli jsme si za vítězstvím

Peter Bartalský hodnotí vyhrané derby

Sparťanky úvodní derby sezóny zvdládly, Slavii na jejím hřišti porazily 3:2. Trenér Peter Bartalský v roli hlavního kouče ještě v utkáních s odvěkým rivalem nepoznal hořkost porážky, Sparta totiž vyhrála již třetí derby v řadě.
Sparťanky po gólech Burkenroad a Staškové (ta se trefila ve čtvrtém derby po sobě) vedly 2:0, soupeř ale dokázal srovnat. Vítěznou branku na 3:2 zaznamenala na začátku druhého poločasu L. Martínková (kompletní reportáž).

Trenére, jaké je hodnocení utkání?

Šli jsme si za vítězstvím, ale trochu nám to dnes zkomplikovaly dva inkasované góly. Děvčata se však oklepala a více chtěla než soupeř. Šli jsme si za tím až do konce, byly tam nějaké komplikace, ale zvládli jsme to společně, za což jsme moc rád a vážím si tohoto vítězství.

Slavii se podařilo dotáhnout dvougólové manko. Jak jsi viděl tento úsek hry?

Bylo důležité, že nás to po vyrovnání nezlomilo. Druhý poločas do toho hráčky zase vletěly a chtěly to hned na začátku rozhodnout. Což se nám podařilo. A krásné gesto bylo, když přiběhly slavit s námi na střídačku - to ukázalo, jak fungujeme.

Nyní má Sparta tři vyhraná derby v řadě. Co na to říkáš?

Važíme si každé výhry. O to víc té nad Slavií. Ale jsme v klidu, připravujeme se na další zápasy.