NovinkyU-11

U10 a U11 na výjezdu v Budapešti

Každý z týmů nastoupil na 5 kvalitních zápasů

Sparťanské týmy do 10 a 11 let během 3.-4. února vycestovaly do Budapešti. Tam je čekalo pět kvalitních přípravných zápasů proti týmům z Maďarska, Chorvatska a Slovenska. V textu se dozvíte, jak se naši kluci popasovali s tímto náročným víkendem.
U11
Zápasy se hrály formou 6+1 na 2x20 minut.
Sobota:
AC Sparta Praha – Lokomotiva Záhřeb 3:1
Góly ACS: Hruška (2), Bocchetti.
AC Sparta Praha – MTK Budapešť 5:0
Góly ACS: Sommer (2), Fafejta, Macháček, Haller.
AC Sparta Praha – ŠK Slovan Bratislava 3:4
Góly ACS: Bocchetti (2), Karas.
Neděle:
AC Sparta Praha – Ferencváros Budapešť 5:0
Góly ACS: Kisel, Bocchetti, Sommer, Čagánek, Macháček.
AC Sparta Praha – Budapešť Honvéd FC 11:4
Góly ACS: Bocchetti (3), Čagánek (3), Fafejta (2), Pantie, Haller, Kisel.
Nominace Sparty: Seďa, Jirk, Pantie, Kisel, Macháček, Bocchetti, Haller, Karas, Hruška, Fafejta, Čagánek, Sommer
Trenér Filip Kracík hodnotí výjezd v Budapešti: „Náročný víkend, spousta minut, zahraniční soupeři, tohle vše nám splnilo vytížení v Budapešti. V sobotu jsme na úvod odehráli skvělý duel proti Lokomotivě Záhřeb. Velmi silového soupeře jsme přehráli ve všech směrech a zaslouženě vyhráli. Druhé utkání s domácím MTK byl zápas dvou rozdílných poločasů. V prvním byl lepší soupeř, nám se však do poločasu povedlo vstřelit gól. Druhá půlka byla jasně v naší režii a byl z toho jednoznačný výsledek. V posledním utkání nás soupeř porazil svojí největší zbraní – agresivitou v osobních soubojích a obětavostí. My jsme bohužel prospali první poločas a ve druhém už jsme přes drtivý tlak nedokázali klání alespoň výsledkově dorovnat. Pro nás dobrá lekce, kdy se musíme naučit zvládat zápasy, které nejsou tolik o fotbale.
Druhý den jsme, vyjma 15 minut s Ferencvárosem, jasně dominovali. Byl na nás skvělý pohled, hráli jsme s velkou chutí a oba týmy jsme ve všech herních aspektech přehráli. Kluky bych chtěl za celý víkend pochválit, kdy se dokázali vypořádat s těžkými podmínkami – malé hřiště, offside od půlky, kopané auty. Přesto všechno se kluci v drtivé většině zápasů prezentovali tak, jak se prezentovat chceme. Pro všechny hráče to byla skvělá vytížení, které jim pomohou v dalším rozvoji.“
AC Sparta Praha – Budapešť Honvéd FC 3:7
Nominace Sparty: Bulánek, Čanecký, Češka, Dočkal, Kadlec, Karnolt, Křivák, Lipper, Matušovič, Němec, Psota, Švingr.
Trenér Adam Gaisler hodnotí výjezd v Budapešti: „První zahraniční konfrontaci v tomto roce jsme absolvovali proti týmům z Budapešti, chorvatského Záhřebu a Bratislavě. Ve dvou dnech jsme odehráli velký počet minut proti velmi kvalitním soupeřům. Naše herní výkonnost byla jak v sobotu, tak i v neděli velmi nevyrovnaná. Herní projev celého týmu měl velké výkonnostní výkyvy nejen v rámci samotných zápasů, ale i v jednotlivých částech (poločasech) utkání, což podtrhují i konečné výsledky. Celkově jsou tedy mé pocity rozporuplné. Ale abych nehledal jen negativa, tak musím říct, že se v naší hře objevily i opravdu hezké momenty. Jen je potřeba zapracovat na tom, aby těchto pozitivních momentů bylo v naší předvedené hře víc a víc.“