Karlovarská porážka

Rezerva nestačila na Karlovy Vary

V pátém kole ČFL se sparťané střetli s patnáctým týmem tabulky – Slavií Karlovy Vary. V bojovném zápase bez vyložených příležitostí šla Sparta do vedení v 63. minutě, kdy po faulu na Gabriela proměnil penaltu kapitán Vácha. Domácí však odpověděli v 74. minutě brankou Skaly. O vítězi nakonec rozhodoval penaltový rozstřel, ve kterém byli úspěšnější domácí. Sparta podlehla Karlovým Varům 1:2.
Jedenáctku vedenou kapitánem Váchou přivítali karlovarští dvěma ostřejšími zákroky ve středu hřiště hned z kraje utkání. V úvodních minutách se Sparta snažila překonat domácí obranu dlouhými křížnými míči, ale scházela jim přesnost. Domácí Karlovy Vary hrozili z rychlých protiútoků, po jednom z nich vybojovali v 15. minutě rohový kop. Ofenzivní snažení však rychle utnul útočný faul domácích.
Na druhé straně poslal po levém křídle Mareček Horáka, který našel na středu volného Radwan. Dlouhá klička však egyptskému útočníkovi nevyšla a míč ztratil. Ve 24. minutě si Radwan všiml vyběhnuvšího Cháry, který stál vysoko z branky. Dlouhý pokus těsně minul branku karlovarských.
Ve 37. minutě vyslal do šestnáctky soupeře nebezpečný centr, který dolétl až na zadní tyč, kam si nabíhal Gabriel. Pravý záložník Sparty ještě sklepl míč pod sebe na nabíhajícího Váchu. Kapitán se však v tísni k zakončení neprotlačil. V závěrečných minutách prvního poločasu byli nebezpečnější domácí, kdy dva rychlé protiútoky zastavili až Talovierov s Piškem. Po kombinaci na pravé straně se po centru do vápna dostal k hlavičce jeden z domácích. Pokus však skončil pár metrů vedle tyče Čtvrtečky.
Diváci na stadionu Dvory v první části gól neviděli a mužstva odešla do šaten za bezbrankového stavu.
Začátek druhé půle se nesl v podobném duchu jako start té první. První minuty se odehrávaly hlavně ve středu pole a ani jeden z týmů si nevytvořil výraznější převahu. S přibývajícími minutami byla Sparta častěji v držení míče. Po hodině hledal svým centrem spoluhráče ve vápně Horák, ale míč pouze prolétl šestnáctkou Karlových Varů.
V 64. minutě vybojoval Gabriel míč před soupeřovou brankou a následně byl faulován. Sudí odpískal pokutový kop. Míč si na značku postavil Vácha a penaltu proměnil – 0:1.
Z vedení se rezerva těšila pouze devět minut, protože po standardní situaci srovnal Skala – 1:1.
Za vyrovnaného stavu se po centru do šestnáctky tlačil do zakončení Gabriel, ale domácí obránce celou situaci zvládl. Na druhé straně překonal obranu Sparty jeden z útočníků a z hranice velkého vápna přehazoval vybíhajícího Čtvrtečku. Ke štěstí hráčů letenských skončil míč jen na boční síti.
V závěru byli domácí blízko vedoucí brance, ale pokus zastavil svým tělem stoper Piško. Karlovarští dohrávali utkání v deseti, protože v nastavení byl po druhé žluté kartě vyloučen Skala.
V základní hrací době již gól nepadl, a tak za stavu 1:1 rozhodoval penaltový rozstřel. Ten lépe zvládli Karlovy Vary, které proměnili čtyři z pěti pokusů a Sparta pouze tři. Sparťanský B-tým podlehl Slavii Karlovy Vary po pokutových kopech 1:2.
V příštím utkání přivítá ekipa trenéra Václava Kotala na Strahově rezerva Příbrami, a to v neděli 15. září od 10:15.
FC Slavia Karlovy Vary – AC Sparta Praha B 2:1 (0:0) po penaltách
Branky: 63. Vácha (pen.) – 73. Skala. ŽK: Procházka, Skala, Frána – Prokopec. ČK: 90. Skala. Rozhodčí: Janoch – Hányš, Kříž.
Karlovy Vary: Chára – Pěkný, Skala, Hudec, Vokáč (90. Link), Procházka, Schettl, Nezbeda, Stockner (37. Holík), Deme (69. Lattisch), Shorný (60. Frána).
Sparta B: Čtvrtečka – Gabriel, Piško, Burda, Talovierov, Vácha (67. Šimáček), Prokopec (89. Traore), Radwan, Mareček (89. Jonáš), Patrák, Horák.