Prohra na Julisce

Béčko v posledním zápase podlehlo Dukle 0:6

Poslední zápas sezony 2023/24 odehrálo béčko na Julisce. Sparťané měli před zápasem jistotu setrvání ve druhé lize. Dukla zase potřebovala bod, aby ovládla tabulku soutěže. K tomuto cíli nakročila už v prvním poločase, po kterém vedla díky brankám Kozmy a Matějky o dvě branky. Ve druhém dějství pak domácí přidali další čtyři zásahy. Béčko podlehlo Dukle vysoko 0:6 a letošní sezonu končí na jedenáctém místě.
Domácí byli v úvodních minutách utkání aktivnějším týmem. Na Vondráškův centr si naběhl Mešanović, jehož hlavičkový pokus mířil těsně vedle pravé tyče. Bosenský útočník se navíc při zakončení nepříjemně srazil s Nalezinkem, gólman béčka naštěstí mohl pokračovat ve hře. V šesté minutě se Mešanović dostal po průnikové přihrávce do další vážné šance, kterou Nalezinek výtečným reflexivním zákrokem zlikvidoval.
První rohový kop zápasu měla k dispozici Dukla, a to v deváté minutě. Horův centr od praporku zasáhl Kozma, ale Nalezinek byl připraven. Po nákopu Uhrinčaťa měli možnost rohového kopu také sparťané. S nebezpečným balonem si obránci Dukly nakonec poradili. Ve čtrnácté minutě Váňa odcentroval do vápna na nabíhajícího Šilera. Střelu zblokoval obránce do rohu, po kterém se dostal k ostré střele Penxa. Rada si mohl připsat první důležitý zákrok.
Po několika šancích béčka se ke slovu znovu dostala Dukla. Standardní situaci zahrál Hora na nabíhajícího Kozmu. Jeho hlavička ale Nalezinka nepřekvapila. Oba dva hráči si ve 23. minutě situaci zopakovali, tentokrát s úspěšnou tečkou pro domácí. Horův centr od rohového praporku si našel Kozma, jehož tečovaný pokus zapadl do Nalezinkovy branky – 0:1. Vyrovnat mohl po signálu z rohového kopu Penxa, balon ale skončil nad břevnem Radovy svatyně.
Sparťané měli i další příležitosti. Rusův pokus z domácí šestnáctky obětavě zblokoval Vondrášek. Ve 37. minutě Hranoš přiklepl balon Šilerovi, který pod tlakem mířil nad Radovu branku. Těsně před koncem poločasu měla Dukla dvě šance navýšit svoje vedení. Nejprve si Nalezinek poradil jak s hlavičkovým pokusem, tak s dorážejícím Matějkou. Ve 45. minutě ale Matějka využil chaosu v šestnáctce béčka a poslal domácí do dvoubrankového vedení.
Druhé dějství otevřeli sparťané na míči, první vážnou příležitost si však připsala Dukla. Horovu ránu zpoza vápna vyrazil Nalezinek jen do Matějky, od kterého se míč odrazil zpět na branku. I tuto situaci sparťanský brankář zvládl. Na druhé straně pálil po Penxově přihrávce Rus, a také Rada musel předvést dobrý zákrok. V 58. minutě napřáhl z větší vzdálenosti Holoubek, míč se však nevešel mezi tři tyče.
Po dvou třetinách hry přidala Dukla svou třetí branku. Douděra na pravé straně obešel několik protihráčů, a poté přihrál do vápna Matějkovi. Domácí útočník přenechal balon za sebe na Ullmana, který prostřelil Nalezinka. Navzdory vedení Dukla zůstávala při chuti. V 72. minutě Vondrášek našel ve vápně Zeronika, těsně před ním však sparťanští obránci odklidili míč za autovou čáru.
V 78. minutě sáhl realizační tým béčka ke střídání brankářů. Nalezinka vystřídal Erik Kolář, který si tak připsal debut ve druhé lize. Chvíli po nástupu na hřiště ho bohužel dobře umístěnou střelou zpoza vápna překonal Zeronik. Vzápětí navíc utekl sparťanské defenzivě Moulis, který svou individuální akci úspěšně zakončil. Nevydařený zápas pak v 90. minutě uzavřel Ullman dalším gólovým únikem.
FK Dukla Praha – AC Sparta Praha B 6:0 (2:0)
Branky: 23. Šiler (vl.), 45. Matějka, 62. Ullman, 82. Zeronik, 83. Moulis, 90+1. Ullman. ŽK: 90+1. Ullman – 66. Michl. Rozhodčí: M. Bělák – P. Kotalík, M. Malimánek. Návštěva:  1 863.
Sestava Dukly: Rada – Vondrášek, Hašek, Peterka, Holiš – Douděra (68. Moulis), Kozma, Hora (78. Barac), Helešic (55. Ullman) – Matějka (68. Zeronik), Mešanović (78. Jeřábek).
Sestava Sparty: Nalezinek (78. Kolář) – Jedlička, Večerka, Uhrinčať – Penxa, Holoubek, Jonáš, Váňa (55. Lehocký) – Rus, Šiler (75. Vitarigov), Hranoš (55. Michl).