Vypjatý závěr v Kroměříži

Béčko s Hanáckou Slavií remizovalo 3:3

K dalšímu utkání druhé nejvyšší soutěže odcestovala sparťanská rezerva do Kroměříže. Proti poslednímu týmu tabulky se béčko ujalo dvoubrankového vedení. O obě trefy se postaral Radek Šiler. Domácím se podařilo po rohovém kopu snížit. V desetiminutovém nastavení pak diváci viděli hned tři góly. Dva z nich skončily bohužel v naší sítí, a z Hané tak béčko odváží bod za remízu 3:3.
Úvod zápasu patřil domácímu týmu, který už ve třetí minutě dostal možnost zahrávat rohový kop. Pro centrovaný balon si ale nejvýše vyskočil Nalezinek. Do desáté minuty si Kroměříž vypracovala ještě dva nadějné centry, obě situace ukončil odmávaný ofsajd. Béčko se muselo kvůli nasbíraným žlutým kartám obejít bez Penxy a Uhrinčaťa. Jistou komplikací tak bylo brzké zranění Hodouše, kterého musel vystřídat Mokrovics.
Rezerva se k domácí šestnáctce přiblížila ve třinácté minutě, kdy Rus rozehrál nařízenou standardní situaci. Vysoký balon vyboxoval brankář Dostál jen nad sebe, situaci ale uhasili kroměřížští obránci. Sparťané se dále drželi na polovině Hanácké Slavie. Po faulu na Ruse měli k dispozici další standardku, nebezpečný balon vytěsnil Dostál s obtížemi nad břevno. Na druhé straně mohl po Dočkalově centru skórovat Silný, jeho hlavičku ale zlikvidoval Nalezinek.
A tak zafungovalo otřepané pravidlo „nedáš – dostaneš“. Rus perfektní průnikovou přihrávkou vyzval k náběhu Šilera, který navzdory tlaku od domácího obránce dokázal přesně zakončit a poslat béčko do vedení! To mohlo být vzápětí navýšeno, šance Rusa s Mokrovicsem ale zlikvidoval tentokrát připravený Dostál. Otřesená Kroměříž mohla vyrovnat ve 31. minutě, centrovaný balon ale na zadní tyči nestihl zasáhnout Vincour.
Po sérii sparťanských šancí se hra postupně uklidnila. Až šest minut před koncem poločasu zahrávali Hanáci standardní situaci. Matouškův centr našel v malém vápně osamoceného Vincoura, jehož hlavičkový pokus minul prostor mezi třemi tyčemi. Kroměříž měla v závěru první půle ještě několik šancí. Buď její ofenzivní hráči netrefili brankový prostor, nebo situaci zhatil ofsajd.
Druhé dějství otevřel Holoubek šlapákem, za který viděl žlutou kartu. Následnou standardku zahráli domácí na volného Silného, kroměřížský útočník ale nedokázal trefit balon. V 53. minutě měla Kroměříž k dispozici další roh. Centr na bližší tyč dokázal zasáhnout jeden z útočících hráčů, mířil však pouze nad. Jinak byl úvod poločasu na střelecké příležitosti spíše chudý, tempo hry kouskovaly časté fauly.
Jako z čistého nebe tak přišla v 63. minutě druhá trefa béčka! Místo Rusa tentokrát narýsoval průnikovku na Šilera Holoubek. Nejlepší hráč druhé ligy za měsíc duben si převzal balon, obešel brankáře Dostála a přesně zakončil do odkryté branky! Kroměříž se za prudkého deště vrhla za vyrovnáním. V 71. minutě Nalezinek podklouzl při rohovém kopu domácích, a dal tak možnost zakončit Zavadilovi. Sparťanský brankář ale stihl pokus přesto zlikvidovat!
O několik minut později zahrával Jaroň další roh. Tentokrát si ho Nalezinek bohužel srazil do vlastní sítě – 1:2. V 78. minutě došlo na polovině hřiště k nepříjemné srážce hlavami mezi Matouškem a Horákem. Zatímco domácí obránce mohl pokračovat ve hře, sparťanský záložník opustil hřiště na nosítkách.
Otřesení Horákovi spoluhráči dále bránili jednobrankový náskok. Na začátku desetiminutového nastavení si však našel Walův centr Silný a vyrovnal na 2:2. Sparťanům se přesto podařilo znovu získat vedení. Hranoš pronikl středem pole do vápna, kde byl zezadu sražen k zemi. Sám faulovaný hráč si postavil balon na penaltový puntík a pokutový kop bezpečně proměnil střelou k levé tyči!
Diváci v Kroměříži se však ještě jedné branky dočkali. Po rohovém kopu sparťané odvrátili balon jen k domácímu hráči, který centrem našel Zavadila – 3:3. Oslava vstřelené branky vyvolala potyčku mezi Matouškem a Večerkou, za kterou oba aktéři vyfasovali na samém konci zápasu červenou kartu.
Vyjádření trenéra Luboše Loučky:
Začátek byl přesně takový, jaký jsme chtěli. Věděli jsme, jak budou hrát. Postupem času jsme se bohužel přizpůsobili hře soupeře. Nejvíc ze  všeho mě ale mrzí to, že  jsme do  dalšího zápasu ztratili čtyři hráče.
Dostali jsme dva góly ze  standardky, přestože jsme věděli, že  je to jejich zbraň. V  některých situacích se  nechováme tak, jak  bychom měli. Klukům ale nemůžu upřít snahu. Dali tři góly. O  to víc mě mrzí, že  odjíždíme pouze s  jedním bodem.
Roman Horák je momentálně v  nemocnici na pozorování.
SK Hanácká Slavia Kroměříž – AC Sparta Praha B 3:3 (0:1)
Branky: 75. Nalezinek (vl.), 90+1. Silný, 90+10. Zavadil – 24. a 63. Šiler, 90+7. Hranoš (pen). ŽK: 28. Silný, 55. Cupák, 77. Matoušek – 44. Nalezinek, 46. Holoubek, 57. Horák, 70. Ševínský, 87. Hranoš. ČK: 90+10. Matoušek – 90+10. Večerka. Rozhodčí: V. Opočenský – M. Pfeifer, M. Novák. Návštěva:  1 277.
Sestava Kroměříže: Dostál – Vincour (84. Chwaszcz), Matoušek, Zavadil – Jeleček (57. Fulnek), Machalík, Cupák, Oulehla (57. Wala) – Dočkal (68. Hrdlička), Kudela (68. Jaroň) – Silný.
Sestava Sparty: Nalezinek – Jedlička, Ševínský, Večerka – Hodouš (10. Mokrovics), Holoubek (67. Jonáš), Horák (84. Lehocký), Váňa – Rus (67. Šilhart), Šiler (67. Michl), Hranoš.