Novinky

Jak se dařilo reprezentantům?

Výkony sparťanů na reprezentačních srazech svých národních týmů

Dvě branky Ermala Krasniqiho v dresu Kosova, spolehlivé defenzivní výkony českého reprezentanta Martina Vitíka nebo gól do sítě Ázerbájdžánu v podání Lukáše Haraslína. Jak se dařilo ostatním sparťanům během reprezentační přestávky? To se dozvíte v tomto článku.
ČESKO
Jediným naším hráčem, který v reprezentační přestávce oblékl dres českého národního týmu, byl obránce Martin Vitík. Sparťanský odchovanec nemusel k prvnímu zápasu cestovat daleko, na Letné přispěl k čistému kontu proti Albánii. V dalším zápase se dokonce trefil do sítě Ukrajiny, branka však nebyla uznána kvůli odmávanému ofsajdu.
  • Liga národů sk. B, Česko – Albánie 2:0 (1:0)
  • Liga národů sk. B, Ukrajina – Česko 1:1 (0:1)
ALBÁNIE
Nominaci do albánské reprezentace kromě Qazima Laciho opožděně obdržel také útočník Indrit Tuci, který si proti Česku připsal debut v národním týmu. Albánce nemusela prohra s Českem tolik mrzet, v dalším zápase si totiž spravili chuť na půdě Gruzie. Indritovi se navíc podařilo nahrát na vítězný gól Kristjana Asllaniho.
  • Liga národů sk. B, Gruzie – Albánie 0:1 (0:0)
SLOVENSKO
Lukáš Haraslín se během říjnové reprezentační přestávky blýskl hned dvěma "kanadskými body". Při remíze 2:2 se Švédskem asistoval na vyrovnávací branku Davida Strelce. Proti Ázerbájdžánu si pak připsal vítěznou trefu, když obstřelem zpoza vápna překonal brankáře Dzhenetova.
  • Liga národů sk. C, Slovensko – Švédsko 2:2 (1:2)
  • Liga národů sk. C, Ázerbájdžán – Slovensko 1:3 (1:1)
SRBSKO
Porci 178 minut odehrál za srbský národní tým Veljko Birmančević. V sestavě své reprezentace přijal pozici wingbeka a přispěl k domácí výhře nad Švýcarskem 2:0. Ve druhém zápase Srbové podlehli letošnímu vítězi EURA ze Španělska.
  • Liga národů sk. A, Srbsko – Švýcarsko 2:0 (1:0)
  • Liga národů sk. A, Španělsko – Srbsko 3:0 (1:0)
DÁNSKO
Premiérovou pozvánku do národního týmu obdržel Asger Sørensen, který byl na začátku přestávky donominován do dánského výběru. Osmadvacetiletý stoper sice nezasáhl ani do jednoho zápasu, nabíral však cenné zkušenosti. O první nominaci promluvil v rozhovoru pro UNLIMITED.
  • Liga národů sk. A, Španělsko – Dánsko 1:0 (0:0)
  • Liga národů sk. A, Švýcarsko – Dánsko 2:2 (2:1)
KOSOVO
Oba zápasy své reprezentace v Lize národů odstartoval Albion Rrahmani v základní sestavě, gólu se však tentokrát nedočkal. To však neplatí o jeho parťákovi z Letné Ermalu Krasniqim, který nejprve rozhodl brankou o výhře 2:1 nad Litvou. Tři dny na to se pak trefil také do sítě Kypru.
  • Liga národů sk. C, Litva – Kosovo 1:2 (0:1)
  • Liga národů sk. C, Kosovo – Kypr 3:0 (1:0)
EKVÁDOR
Ekvádor se momentálně drží na pátém místě jihoamerické kvalifikace MS. V říjnové reprepauze si do tabulky připsal dva body za dvě bezbrankové remízy. V základní sestavě nechyběl ani Angelo Preciado, který tak měl podíl na čistých kontech svého týmu.
  • Mistrovství světa – Kvalifikace, Ekvádor – Paraguay 0:0 (0:0)
  • Mistrovství světa – Kvalifikace, Uruguay – Ekvádor 0:0 (0:0)
ČESKO U21
Čtveřice Kryštof Daněk, Adam Karabec, Patrik Vydra a Václav Sejk zasáhla do obou utkání lvíčat v základní sestavě. Vítězný gól proti Walesu zařídil po Karabcově přihrávce Sejk. Stejný hráč zazářil spolu s Kryštofem Daňkem při klíčové výhře nad Litvou, oba si připsali bilanci 1+1.
  • ME do 21 let – Kvalifikace, Wales U21 – Česko U21 1:2 (0:1)
  • ME do 21 let – Kvalifikace, Česko U21 – Litva U21 3:0 (0:0)