Novinky

Plechatý a Havelka pomohli porazit Jablonec

Jak si vedli naši hráči na hostování?

Liberec zaznamenal v soutěži druhé vítězství, na kterém se podílela dvojice Dominik Plechatý a Filip Havelka. Během víkendových zápasů se opět dařilo Vojtěchu Vorlovi, který pomohl svému týmu k zisku tří bodů. V dresu Teplic se o zisk bodu zasloužili Janové Čtvrtečka a Fortelný. Oba přitom odehráli celý duel. V Turecku se poprvé gólově prosadil Michal Trávník. V ČFL se hrálo také v úterní sváteční den.

FORTUNA:LIGA

Jablonec 0:1 Liberec
Slovan si připsal druhé vítězství v řadě a opět při něm nechyběla dvojice Filip Havelka a Dominik Plechatý. Havelka odcházel ze hřiště v 83. minutě za stavu 0:1, přičemž v zápase dostal žlutou kartu. Plechatý od příchodu do Liberce nechyběl v sestavě ani minutu, což platí i po tomto utkání. Ondřej Novotný nefiguroval v zápise o utkání, nastoupil však za rezervu Liberce v domácím duelu proti Živanicím. V bezgólovém zápase odehrál 66 minut.
Ostrava 4:1 Bohemians
Baník si doma poradil s Bohemians. V souboji dvou sparťanů na hostování se dařilo více Davidu Lischkovi, který odehrál celý duel. Na opačné straně se do branky po třech ligových utkáních vrátil Jan Hugo Bačkovský a připsal si pět úspěšných zákroků.
České Budějovice 3:1 Karviná
Vojtěch Vorel za svá záda pustil pouze jednu střelu Karviné a podepsal se pod zisk tří bodů pro jeho tým.
Teplice 0:0 Olomouc
V dresu Teplic odehráli celých 90 minut oba sparťané. Sigma neohrozila Jana Čtvrtečka ani jednou střelou a Jan Fortelný se do statistik zapsal žlutou kartou.
Příště:
Sobota 2.10. od 16:00 Slovácko – Teplice (Fortelný, Čtvrtečka)
Sobota 2.10. od 16:00 Bohemians – Olomouc (Bačkovský)
Sobota 2.10. od 16:00 České Budějovice – Pardubice (Vorel)
Neděle 3.10. od 16:00 Liberec – Ostrava (Havelka, Novotný, Plechatý – Lischka)

FORTUNA:NÁRODNÍ LIGA

Žižkov 1:1 Dukla Praha
V zápase mezi pražskými celky odehrál v dresu hostí celé utkání Jiří Kulhánek, který tak v dosavadním průběhu soutěže zatím nevynechal ani jednu minutu.
Varnsdorf 5:1 Třinec
Lukáš Hušek sledoval výhru svého týmu jen z lavičky náhradníků.
Příště:
Pátek 1.10. od 16:00 Dukla Praha – Prostějov (Kulhánek)
Sobota 2.10. od 10:15 Chrudim – Varnsdorf (Hušek)

ČESKÁ FOTBALOVÁ LIGA

Motorlet Praha 1:3 Slavia Praha B a Motorlet Praha 4:2 Benešov
Sparťanské duo čelilo v prvním utkání béčku Slavie. David Krajinský odehrál plnou porci minut a Daniel Žížala nastoupil v 59. minutě. Do statistik se ani jeden z nich nezapsal.
V Druhém duelu přivítal Motorlet doma Benešov. Oba sparťani nastoupili v základní sestavě. Daniel Žížala vstřelil dva góly! K tomu viděl žlutou kartu a deset minut před koncem byl střídán. David Krajinský opustil hřiště dvě minuty před koncem.
Hradec Králové B 1:0 Zbuzany a Velvary 1:3 Zbuzany
Adam Borkovec nastoupil za Zbuzany proti Hradci v základní sestavě a odehrál 82 minut. Druhý zápas je na programu ve sváteční odpoledne.
Proti Velvarům taktéž Adam Borkovec vyběhl v zahajovací jedenáctce a zapsal znovu 82 minut.
Králův Dvůr 0:0 Písek
Václav Bláha nefiguroval v zápise o utkání.
Hostouň 2:0 Rakovník a Hostouň 2:0 Sokolov
V prvním duelu nastoupil v domácím dresu v 75. minutě Zdeněk Hucek. Během jeho pobytu na trávníku Hostouň zvyšovala na 2:0. V utkání dostal žlutou kartu. Druhé utkání se odehraje ve sváteční odpoledne.
Zdeněk Hucek do druhého utkání nastoupil od úvodu a odehrál celý zápas.
Příbram B 1:0 Plzeň B
Vojtěch Lukavský nefiguroval v zápise o utkání.
Králův Dvůr – Příbram B
K souboji sparťanů nedošlo. Václav Bláha ani Vojtěch Lukavský nebyli v nominaci.
Příště:
Sobota 2.10. od 10:15 Rakovník – Motorlet Praha (Krajinský, Žížala)
Sobota 2.10. od 10:15 Zbuzany – Teplice B (Borkovec)
Neděle 3.10. od 10:00 Příbram B – Benešov (Lukavský)
Neděle 3.10. od 10:15 Slavia Praha B – Králův Dvůr (Bláha)
Neděle 3.10. od 10:15 Admira Praha – Hostouň (Hucek)

SLOVENSKO

Zlaté Moravce-Vráble 2:2 Liptovský Mikuláš
Kristián Flak nastoupil v Zlatých Moravcích na závěrečných deset minut za nepříznivého stavu 1:2. Během jeho pobytu na trávníku se podařilo jeho týmu vyrovnat.
Pohronie 2:2 Trenčín
Daniel Horák proseděl celý duel jen na lavičce náhradníků.
Příště:
Sobota 2.10. od 18:00 Ružomberok – Liptovský Mikuláš (Flak)
Neděle 3.10. od 15:00 Slovan Bratislava – Pohronie (Horák)

POLSKO

Wisla 0:1 Pogon Štetín
Matěj Hanousek odehrál celý duel a do statistik se nezapsal.
Příště:
Pátek 1.10. od 20:30 Piast – Wisla (Hanousek)

TURECKO

Alanyaspor 2:0 Kasimpasa a Kasimpasa 2:2 Konyaspor
Michal Trávník nastoupil proti Alanyasporu v základní sestavě a ze hřiště odcházel v 90. minutě. V zápasu viděl od rozhodčího žlutou kartu.
V utkání proti Konyasporu byl Michal znovu v základní sestavě a vstřelil svůj první gól v Turecku. V nastavení druhé půle byl střídán.