Vstupenky na odvetu s Shamrock Rovers jsou stále k dispozici na Enigoo.

NovinkyMuži A

Tři body ze Slovácka

Sparťané vezou z Uherského Hradiště výhru 3:1

Ve 22. ligovém kole sparťané vedli už po jedenácti minutách zásluhou přesné hlavičky Martina Vitíka, domácí ale zvládli ještě během první půle stav srovnat. Po změně stran však po krásné přihrávce od Karabce vrátil hostům vedení Veljko Birmančević a na konečných 3:1 zvýšil střídající Lukáš Haraslín.
Tři dny po euforickém postupu do osmifinále Evropské ligy přes turecký Galatasaray čekala svěřence Briana Priskeho dlouhá cesta do Uherského Hradiště, kde během své poslední návštěvy slavili zisk 37. ligového titulu. Proti Slovácku se realizační tým mohl opřít o téměř kompletní kádr, v Praze zůstal pouze David Pavelka, který se potýká se zdravotními problémy. Úvodní sestava vypadala následovně: Vindahl – Vitík, Vydra, Krejčí – Wiesner, Solbakken, Sadílek, Zelený – Birmančević, Tuci, Karabec.
Zápas byl speciální hned ve dvou ohledech, Indrit Tuci nastoupil poprvé v základní sestavě a Adam Karabec zapsal svůj 100. ligový start. Co se ovšem týče prvního ohrožení brány, to měli na svědomí domácí, v šesté minutě se Juroška hnal sám na bránu, Peter Vindahl však správně vyběhl. O dvě minuty později musel být sparťanský brankář opět v pozoru, znovu však zachoval klid a vystavil útočníkovi stopku.
Gólovou radost ovšem zažili hosté, kdy po nadýchaném centru Birmančeviće ze standardní situace umístil balón přesnou hlavičkou k levé tyči Martin Vitík – 1:0! O necelých deset minut později mohli sparťané vést už o dva góly. Karabec vystihl domácí rozehrávku, ale Milan Heča nakonec zvládl svoji chybu napravit. Podle pravidla nedáš dostaneš se vzápětí na druhé straně prosadil Juroška a bylo srovnáno.
Zbytek první půle už mnoho šancí nenabídl. Po pauze vyběhli sparťané na trávník s jednou změnou. Patrika Vydru, který hrál se žlutou kartou, nahradil Filip Panák. Hned po změně stran nebezpečně pálil Wiesner, po jehož střele následovala sekvence několika nebezpečných rohů. Pomyslného tlaku využili hráči v černých dresech zhruba po deseti minutách, kdy se po krásném pasu Karabce a následné efektní zasekávačce prosadil na bližší tyči Birmančević – 2:1!
V 66. minutě připravil Brian Priske hned trojnásobné střídání, do hry se dostal Victor Olatunji spolu s Lukášem Haraslínem a Matějem Rynešem. Právě poslední dva jmenovaní připravili třetí branku. Matěj Ryneš krásně potáhl míč po levé straně, našel Haraslína a ten se tradičně nemýlil – 3:1! Na závěrečnou deseti minutovku se do hry dostal také Kaan Kairinen, který nahradil Lukáše Sadílka. Více už se v utkání nestalo, a sparťané tak zapisují další tři body do ligové tabulky.
1 / 101
1.FC Slovácko – AC Sparta Praha 1:3 (1:1)
Góly: 20. Juroška – 11. Vitík, 55. Birmančević, 76. Haraslín. ŽK: 16. Trávník, 72. Cicilia – 38. Vydra, 54. Krejčí, 56. Birmančević, 66. Vindahl, 70. Sadílek, 81. Ryneš. Rozhodčí: L. Szikszay - J. Hrabovský, M. Volf (K. Rouček) | VAR: T. Kocourek | AVAR: J. Pečenka. Návštěva: 8000.
Sestava Sparty: Vindahl – Vitík, Vydra (46. Panák), Krejčí – Wiesner, Solbakken, Sadílek (78. Kairinen), Zelený (66. Ryneš) – Birmančević, Tuci (66. Olatunji), Karabec (66. Haraslín).
Sestava Slovácka: Heča – Blahút, Hofmann, Kalabiška, Doski – Trávník, Havlík – Petržela (68. Siňavskij), Kohút (68. Kim), P. Juroška (81. Vecheta) – Cicilia (81. Kvasina).