Čtyři góly do sítě Teplic

Sparťané porazili v epet ARENĚ skláře 4:1

V první březnovou sobotu se v epet ARENĚ odehrálo další ligové utkání, ve kterém svěřenci Briana Priskeho porazili teplické skláře. Výhra se rodila vcelku snadno, sparťané už v průběhu první půle vedli díky přesným trefám Jana Kuchty a Tomáše Čvančary, od 35. minuty navíc hráli proti deseti. Po změně stran přidali domácí další dvě branky, a po závěrečném hvizdu si tak za výsledek 4:1 připisují další tři body.
Tři dny po náročném pohárovém boji v Liberci jsme na Letné přivítali čtrnáctý celek ligové tabulky FK Teplice. Ze zdravotních důvodů nemohla do 22. kola české nejvyšší soutěže zasáhnout čtveřice hráčů, jmenovitě: Ondřej Čelůstka, Jakub Pešek, Casper Højer a David Pavelka. Martin Minčev si v dnešním utkání odpykával trest za žluté karty. Od první minuty jsme vyběhli v tomto složení: Kovář – Vitík, Panák, Sørensen – Mejdr, Laci, Sadílek, Zelený – Čvančara, Kuchta, Haraslín.
Hráči v rudých dresech byli od úvodního hvizdu dle očekávání více na balónu a diktovali tempo hry, žádná větší šance ale dlouho nepřicházela. To se změnilo ve 22. minutě, kdy chytře vhozený aut Jana Mejdra poslal do malého vápna Lukáš Sadílek, kde čekal připravený Jan Kuchta – 1:0! Po půl hodině hry jásaly letenské tribuny podruhé, Laciho roh prodlužoval Filip Panák, tentokrát ve stejném prostoru číhal Tomáš Čvančara a ani on se nemýlil – 2:0!
Další rána pro Teplice přišla o pět minut později. Gning za faul před domácí šestnáctkou dostal nejprve žlutou, vzápětí za nevybíravý komentář směrem k hlavnímu rozhodčímu dostal kartu druhou, a musel tak předčasně do kabin. Rozhodčí navíc po chvíli nařídil pokutový kop pro domácí, následně jej ale po konzultaci s videem odvolal, jelikož ke kontaktu došlo mimo vápno.
Po změně stran se obraz hry neměnil, sparťané dále tlačili a nepouštěli hosty do žádných šancí. V 58. nešikovně tečoval teplický obránce míč do vlastního břevna, ten se odrazil k Asgerovi Sørensenovi, který jej uklidil za záda teplického brankáře. Vzápětí provedl Brian Priske trojnásobné střídání. Na hrací plochu poslal Adama Karabce, Jakuba Jankta a Kaana Kairinena, kteří nahradili Jana Mejdra, Tomáše Čvančaru a Qazima Laciho.
Na trávník se v průběhu druhé pětačtyřiceti minutovky dostali také Awer Mabil a Tomáš Wiesner. První jmenovaný dokonce v 71. minutě sklepával míč hlavou Kuchtovi, který vymetl Muchovi šibenici a přidal svůj druhý gól večera – 4:0! V 88, minutě byl útočník s devítkou na zádech nedaleko hattricku, jeho zakončení ale rozvlnilo pouze boční síť. V samém závěru využil chyby v rozehrávce teplický Babacar Sy a první střelou hostů v zápase snížil na konečných 4:1.
1 / 158
AC Sparta Praha – FK Teplice 4:1 (2:0)
Branky: 22. Kuchta, 31. Čvančara, 58. Sørensen, 71. Kuchta – 90. Sy. ŽK: 35. Gning, 43. Chaloupek. ČK: 35. Gning. Rozhodčí: O. Berka - M. Vlček, M. Leška. Návštěva: 12122.
Sestava Sparty: Kovář – Vitík, Panák, Sørensen – Mejdr (60. Jankto), Laci (60. Kairinen), Sadílek, Zelený (74. Wiesner) – Čvančara (60. Karabec), Kuchta, Haraslín (68. Mabil).
Sestava Teplic: Mucha – J. Hora, Chaloupek, Mičević – Pleštil (46. Hyčka), Jukl (64. T. Kučera), S. Dramé (8. T. Vachoušek, 83. Sy), Trubač, Radosta (46. Urbanec) – Žák, Gning.