Remíza s Boleslaví

Zápas s Mladou Boleslaví skončil remízou 1:1

Po pohárovém vítězství nad Opavou se sparťané znovu představili v nejvyšší ligové soutěži. Do epet ARENY přijela Mladá Boleslav, které chtěli svěřenci Briana Priskeho oplatit podzimní porážku. Skóre otevřeli hosté, ve 20. minutě si po nešťastném odrazu vstřelil vlastní gól Kairinen. Krátce před koncem prvního poločasu vyrovnal Birmančević. Další branku už ale diváci neviděli a s Boleslaví jsme remizovali 1:1.
V úvodu zápasu si sparťané drželi územní převahu. Zelený vyzval k náběhu do vápna Haraslína, s centrem si ale poradili mladoboleslavští obránci. V sedmé minutě předvedli hráči v rudých dresech nádhernou kombinaci na jeden dotek. Birmančević chtěl posunout míč do ještě lepší pozice Kuchtovi, přihrávku ale vystihl Kadlec. Z následného rohového kopu hlavičkoval Vitík, Mikulec byl připraven.
Poté si na míči zahrála také Boleslav. Karafiátův pokus z delší vzdálenosti zblokoval Vitík za autovou čáru. Fulnekův centr z 19. minuty sparťané rovněž odvrátili na rohový kop. Tentokrát však ve vápně vznikl zmatek, který vyústil v Kairinenův vlastní gól – 0:1. Obdržená branka Spartu opařila. Po další dlouhé přihrávce se sápal Kušej. Balon se odrážel mezi ním a Sørensenem, nakonec ho však ukořistil Vindahl.
Na druhé straně pálil po Kuchtově přihrávce Birmančević na vzdálenější tyč, Mikulec ale jeho přízemní střelu lapil. Vzápětí se Boleslav postupně propracovala ke sparťanskému vápnu. Přihrávku Matějovského obdržel dobře postavený Ladra, jeho střelu na poslední chvíli zblokoval Krejčí.
Pak už se sparťané tlačili za vyrovnáním. Kairinen našel dlouhou přihrávkou Zeleného. Po výměně míče s Haraslínem odcentroval sparťanský bek na Kuchtu, hlavička šla bohužel na připraveného Mikulce. Ve 41. minutě Vitík nedovoleně zastavil unikajícího Kušeje. Z přímého kopu vyslal ostrý projektil Ladra, Vindahl ale předvedl skvělý zákrok!
Před koncem poločasu se Sparta přece jen dočkala vyrovnávací branky! Po závaru před Mikulcovou brankou centroval Kuchta na Krejčího. Hlavička sparťanského kapitána se od břevna odrazila k Birmančevićovi, který uklidil míč do prázdné branky! Do šaten tak celky odcházely za nerozhodného stavu.
Ve druhém dějství diváci dlouho čekali na zajímavou příležitost. V 53. minutě se před Krejčím odkryl střed hřiště, a tak napřáhl z delší vzdálenosti. Mikulec se po jeho přízemní střele musel hodně natáhnout, aby ji vyrazil na roh. O pět minut později došlo ve vápně Boleslavi ke kontroverznímu momentu, když Sakala srazil k zemi Preciada. Sudí na penaltový puntík neukázal. Naopak, sparťanského hráče vyloučil po údajném ohnání se po protihráči.
Více než třicet minut trvající přesilovka Boleslavi začala Fulnekovou střelou zkraje vápna. Obětavým zákrokem ale pokus zblokoval Vitík. Jinak nebylo znát, že by sparťané hráli bez vyloučeného Preciada. V 69. minutě Birmančević dobíhal balon, který si Mikulec předkopl před sebe. Následně mladoboleslavský brankář srazil sparťanského forvarda, od sudího za to viděl žlutou kartu.
Třináct minut před koncem základní hrací doby začal mohutný tlak Sparty. Nejprve na rohový kop nejvýše vyskočil Krejčí, jeho hlavička skončila těsně vedle tyče. Vzápětí se ke střele dostal Sadílek, balon chytil připravený Mikulec. K hlavičkovému pokusu se po Sadílkově autu propracoval také Panák, mířil bohužel nad mladoboleslavskou branku. V 83. minutě to zase zpoza vápna vyzkoušel Kairinen, který orazítkoval tyčku! A pálil také Kuchta, ovšem mimo prostor mezi třemi tyčemi.
I poté do šestnáctky hostů létaly nebezpečné centry. Vitíkovu tečovanou nabídku si vyhlídl Krejčí, proti byl ale Mikulec. Kairinenův centr z 90. minuty také způsobil zmatek v obraně hostů, nakonec si pro balon přesto došel gólman Boleslavi. Další šanci už ale diváci ani na jedné straně neviděli.
1 / 132
AC Sparta Praha – FK Mladá Boleslav 1:1 (1:1)
Branky: 45.   Birman č ević (Krejčí) – 20.   Kairinen (vl.). ŽK: 42. Vitík – 25. Matějovský, 60. Kušej, 70. Mikulec, 81. Pulkrab. ČK: 59. Preciado. Rozhodčí: K. Rouček – J. Kříž, M. Leška (A. Trska) | VAR: S. Volek | AVAR: I. Nádvorník. Návštěva: 17 009.
Sestava Sparty: Vindahl – Krejčí, Sørensen (76. Wiesner), Vitík – Zelený (46. Ryneš), Kairinen, Solbakken (46. Panák), Preciado – Haraslín (65. Sadílek), Kuchta, Birmančević (76. Olatunji).
Sestava Boleslavi: Mikulec – Karafiát, Suchý, Král – Fulnek, Matějovský (64. Mareček), Sakala, Kadlec (90+2. Kostka) – Ladra (88. Šimek), Kušej (64. Solomon)– Yusuf (64. Pulkrab).