Výhra nad Boleslaví

Sparťané v epet ARENĚ zvítězili 4:1

Přestože sparťanům nevyšel vstup do utkání podle představ a už ve 3. minutě prohrávali, ještě v první půli díky brankám Kairinena a Krejčího skóre otočili. V závěru pak přidal další dva přesné zásahy střídající Martin Minčev, a rozhodl tak o konečném výsledku 4:1 a třech bodech do ligové tabulky.
První únorový týden měl na programu 18. kolo české nejvyšší soutěže, které bylo zakončeno střetnutím mezi našim A-týmem a Mladou Boleslaví. K prvnímu ligovému utkání v roce 2023 v epet ARENĚ nebyli realizačnímu týmu k dispozici Casper Højer, Ondřej Čelůstka, Asger Sørensen, Qazim Laci, Jakub Jankto, Martin Vitík a Jakub Pešek. Debut v základní sestavě zapsala první zimní posila z Finska Kaan Kairinen. Příležitost od prvních minut dostali také Jan Mejdr a Patrik Vydra, kteří v posledním utkání začínali na lavici náhradníků. Zahajovací jedenáctka vypadala následovně: Kovář – Vydra, Panák, Krejčí – Mejdr, Sadílek, Kairinen, Zelený – Čvančara, Kuchta, Haraslín.
Na první branku nemuseli diváci čekat dlouho, mladoboleslavští zužitkovali úvodní tlak a díky Tomičově přesné ráně k tyči se dostali do brzkého vedení. Sparťané zvládli rychle zareagovat. Kaan Kairinen v šesté minutě napřáhl zpoza vápna a svou soutěžní premiéru v rudém dresu oslavil tak, jak se patří – 1:1. Po necelé půlhodině hry pálil Jaroslav Zelený z voleje, brankář Mikulec byl však připravený. Vzápětí po hezké souhře ve středu hřiště střílel Haraslín, jeho pokus ale pouze těsně minul pravou tyč.
Sparťané neustále zvyšovali obrátky, což vygradovalo ve 34. minutě, kdy byl právě Lukáš Haraslín zfaulován ve vápně. Rozhodčí nejprve souboj přehlédl, po přerušení byl ale přivolán k videu a po konzultaci s VARem nařídil pokutový kop. Ten s přehledem proměnil kapitán Ladislav Krejčí a deset minut před pauzou poslal svůj tým do vedení – 2:1. Urostlý sparťan se sedmatřicítkou na zádech mohl mít před koncem první půle radost dvojnásobnou, v nastavení si naskočil na Kairinenův roh a trkl balón přesně k levé tyči. Mikulec se ovšem znovu vytáhl.
Po hodině hry vysunul Kairinen pohlednou průnikovkou Kuchtu, který ještě hledal lépe postaveného Haraslína. Ten však v dobré pozici soupeřovu bránu přestřelil. Vzápětí sáhl Brian Priske k prvnímu střídání, do hry poslal Awera Mabila s Davidem Pavelkou, kteří nahradili Tomáše Čvančaru s Lukášem Sadílkem. V 71. minutě se Kairinen opět rozhodl zkusit štěstí z dálky, tentokrát však boleslavský brankář vyrazil jeho pumelici na roh.
Dvacet minut před koncem provedl realizační tým další změny, svou příležitost dostali Martin Minčev s Kryštofem Daňkem. Právě druhý jmenovaný vyslal v 82. minutě do samostatného úniku Martina Minčeva, který tváří v tvář gólmanovi nezaváhal – 3:1! Bulharský útočník chytil slinu. V nastavení okořenil své povedené vystoupení ještě druhou brankou, a oslavil tak se svými spoluhráči první jarní domácí ligové utkání třemi body a výhrou 4:1.
1 / 146
AC Sparta Praha – FK Mladá Boleslav 4:1 (2:1)
Branky: 6. Kairinen, 36. Krejčí (pen.), 83. a 90. Minčev – 3. Tomič. Karty: 44. Kairinen, 55. Kuchta – 36. Tomič. Rozhodčí: P. Hocek - J. Váňa, L. Machač. Návštěva: 10 333.
Sestava Sparty:  Kovář – Vydra, Panák, Krejčí – Mejdr, Sadílek (66. Pavelka), Kairinen, Zelený – Čvančara (66. Mabil), Kuchta (74. Minčev), Haraslín (74. Daněk).
Sestava Boleslavi: Mikulec – D. Šimek, Suchý, Karafiát – Tomič (72. Ekpai), Donát (46. Matějovský), D. Mareček (65. Stránský), Žitný (72. Mil. Škoda), Fulnek – Ladra, Kušej (79. Skalák).