NovinkyWU-13

WU13: prohra s Podolím, výhra v Hradci

Mladší žákyně o víkendu odehrály dva zápasy

Mladší žákyně Sparty o víkendu odehrály dva zápasy. V sobotu proti chlapcům Podolí v rámci pražské žákovské soutěže. V neděli pak v Hradci Králové prvoligový duel žákyň.
SOBOTA - vs. PODOLÍ
V utkání MŽ pražské soutěže chlapců se střetly sparťanky na hřišti Slavoje Podolí s domácím týmem. I přes velké úsilí děvčata, většinou ročníku 2009, prohrála 5:1. Velký rozdíl byl v chybách, která zbytečně vyprodukují. Nepřesné přihrávky, pozdní přistupování k hráčům, nepřesná a nepřipravená střelba a i čtení hry, ve kterém jsou kluci rychlejší.
Pražská 1. A třída mladších žáků
Slavoj Podolí – AC Sparta Praha 5:1 (3:1)
Branka ACS:
Kolmanová
Sestava: Chumanová, Sedláčková, Semanco, Koblihová, Urbanová, Rampasová, Repšová, Šmídová, Kolmanová, Kotulová R, Kotulová N, Bednářová
Komentář trenérů: „Utkání, které nebylo tak jednostranné. Bohužel soupeř trestá chyby, které vymyslíme. I když stále mluvíme, jak jim předejít, přijde zápas a je to stejné. Na druhé straně musíme ocenit, že holky bojovaly do poslední minuty, vytvořily si šance, které neproměňují a snaží se o kombinační fotbal. Na druhé straně špatně řeší defenzivu. Pochválit musíme Aničku Koblihovou za bojovnost, jako jediná se hře kluků vyrovnala.“
NEDĚLE - vs. HRADEC KRÁLOVÉ
V neděli zajížděla druhá skupina mladších žákyň do Hradce Králové na zápas 1.ligy MŽ.
Protože začátek zápasu byl stanoven už na 9 hodinu, musely si hráčky obou týmu nejdříve zvyknout na mokrou trávu. Výborně začaly sparťanky, kdy po pravé straně výborně zatáhla míč Verča Sedláčková, nacentrovala před bránu a hned v 1.minutě zajistila vedení Niki Lesáková.
Sparta se snažila hrát kombinačně, ale srážela ji finální přihrávka, nebo nepřesné zakončení. V 15.minutě vystřídala Lopy a hned z prvního svého útoku zaznamenala druhou branku Sparty. Stela Balázsová se do poločasu trefila dvakrát. Poločasový výsledek na 5:0 zajistila Týna Bartošová.
Na 6:0 zvýšila v 37.minutě svou druhou brankou Niki Lesáková. Ale i soupeř zaznamenal branku. Za stavu 7:1 děvčata Sparty nesmyslně polevila. Začala dělat chybu na chybě. Soupeř jejich laxnosti využil a vstřelil Spartě tři zbytečné branky, ke kterým přispěly i samy sparťanky. Celkový výsledek 8:4, ještě svými brankami potvrdily Bartošová a Balázsová.
1. liga mladších žákyň WU13 Čechy
FC Hradec Králové - AC Sparta Praha 4:8 (0:5)
Branky: Stella Balázsová, Kristýna Bartošová, Nikola Lesáková, Natálie Lopatová
Sestava: Kvízová, Daníčková, Drahotová, Balázsová, Bartošová, Lesáková, Sedláčková, Třeštíková, Šumná, Šmídová, Semanco, Lopatová
Komentář trenérů: “Vůbec nejsme spokojeni s 10 minutami II. poločasu. To co předváděly zkušené hráčky na hřišti, nám bral rozum. Vše jsme důkladně rozebrali a věříme, že se takový „zkrat“ nebude již opakovat.“