Stadion Letná je stadion, kde Sparta sídlí už desítky let. První dvě desítky let ale Sparta strávila jinde než ne Letné. Jak se vyvíjel náš domov?
Vinohrady a Holešovice
Ač byly papírově prvním působištěm našeho klubu Královské Vinohrady, šlo pouze o formální krok. Zakladatelé Sparty, bratři Malečkové doufali, že bohaté město jejich sportovní činnost podpoří více, než sousední Praha. Žádné podpory, a dokonce ani poskytnutí místa na sportování se však nedočkali a svojí činnost tak provozovali i nadále na Maninách, spolu s atletickým, cyklistickým a bruslařským klubem AC Praha, od něhož se předtím odtrhli.
Počátkem dvacátého století dolehla na náš klub velká krize, nedostatek financí se podepsal nejen na hráčském kádru, ale i na zázemí, které tehdy Sparta žádné neměla. Trénovala na plácku u Invalidovny, většina utkání se odehrávala na Císařské louce. Až v roce 1904 získali sparťané první opravdové hřiště. Stálo naproti holešovickému pivovaru a zažilo první větší úspěchy klubu, za který v té době střílel většinu branek legendární Jan Košek. Už za rok ovšem přišlo další stěhování.
Mekkou pražské kopané tehdy byla Letná, kde už sídlila řada fotbalových spolků včetně Slavie. Naštěstí se tam ještě našla trocha prostoru i pro Spartu, konkrétně v místech dnešního Technického muzea, kde brzy vyrostl opravdový fotbalový stadion. Nedosahoval ani zdaleka luxusu nedalekého slávistického, neměl teplé sprchy ani hladký trávník, ale právě v tomto skromném prostředí se zrodila první Železná Sparta. V kantýně, kterou provozovala matka Karla Peška-Kádi, předváděl a piloval své herecké kousky Vlasta Burian, fotbalisté v ní sedávali po každém zápase i tréninku a tak vznikla ona skvělá parta, která po čtyři roky neprohrála jediné utkání.